czwartek, 20 sierpnia 2015

Promocja nowej książki Stanisława Fidelisa o Wiśle


W dniu 22 sierpnia 2015 roku o godz. 16.00 w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku,  ul. Tumska 3 nastąpi promocja książki kp. Stanisława Fidelisa pt. Semper Fidelis Vistulae. To kolejne wiślane dzieło autora poświęcone rzece Wiśle, żegludze i pamięci ludzi, którzy żyli z rzeki. Znając od ''podszewki'' tematy wodniackie i zawodowe pana kapitana, można sądzić, że czeka nas kolejna uczta gawędziarska.


Pierwsza książka napisana przez pana Fidelisa w 2013 roku była wielkim wydarzeniem kulturalnym wśród płocczan i samej wodniackiej braci. Tłumy czytelników, oraz długie kolejki sympatyków oczekujących po autograf i chwilę rozmowy zaskoczyły wówczas samego twórcę. Pamiętam to doskonale. Tamtejsze opracowanie pt. Wisła rzeka mojego życia statki i ich załogi, wypełniła ogromną lukę w temacie wiślanym wśród ludzi. Można mieć zatem pewność, iż najnowsze wydawnictwo książkowe utrzyma merytoryczny poziom wiedzy jak i szaty graficznej.

A więc wypada zaprosić w tę sobotę na tę uroczystość i przy okazji nabyć książkę z pamiątkową dedykacją wilka rzecznego. Zapraszam serdecznie!

1 komentarz:

  1. Chciałbym prosić o informację gdzie można nabyć książkę Stanisława Fidelisa. Nie mogę jej dostać nigdzie. Będę wdzięczy na odpowiedź.
    Jakub Kołodziej
    kuba87777@gmail.com

    OdpowiedzUsuń