środa, 30 stycznia 2013

Z wernisażu Piotra Lewandowskiego w Muzeum Mazowieckim.

Wczoraj odbyło się otwarcie wernisażu rzeźb Piotra Lewandowskiego  w płockim spichlerzu. Znalazło się na niej ponad 140 prac artysty- różnorodnych, pięknych i cieszących oko przybyłych gości. Można zatem podziwiać rzeźby odnoszące się do historii jak choćby wizerunki króla Władysława Warneńczyka lub pierwszych założycieli Gozdowa- Gozdawitów. Nie brakuje tam również prac związanych z tematyką sakralną- Jezusów frasobliwych, Najświętszej Maryii Panny,diabląt i aniołów. Poniżej kilka z prac.
Zatytułowana - '' Grajki ''.
Jezus..


Płaskorzeźba zatytułowana '' Choroba ''.
Na wystawie rzeźb bonisławskiego mistrza spotkamy również podobizny leśnych duszków, stwory nazywane'' Eko'', nawiązujące do obecnej sytuacji niszczonej przyrody a także demoniczne postacie z kultury innych ludów i plemion.- bliskie mitologii. Chodzi o indian i murzyńskie retrospektywy dawnych ludów. Lecz nie tylko Co ważne zachwycać się można obrazami malowanymi ręką Lewandowskiego. Szczególnie jeden wywarł na mnie wrażenie- obraz zatytułowany '' sen ''. Dzieło sztuki !

Krótko mówiąc, niech żałują ci, którzy nie przybyli na otwarcie wernisażu. Było magicznie, nastrojowo i zwyczajnie ciepło. A osoba naszego artysty  tylko dodawała rodzinnej atmosfery. W końcu dobry człowiek zawsze przyciąga...
Wystawa prac Piotra Lewandowskiego będzie otwarta do 30 czerwca 2013 roku. 

Marku, dziękuję za pomoc.


3 komentarze:

  1. A było co do wychlania za darmo na otwarcie tego wernisażu? Jeśli nie, to lipa. Zwykle chodzę na takie imprezy, zawsze coś można przekąsić cieleśnie i duchowo ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czerwone i białe winko było. Soczki i ciasteczka również. Troszkę byś się odchamił człowieku. Sztuka nikomu jeszcze nie zaszkodziła.(:

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń