niedziela, 7 grudnia 2014

Opowieści genealogiczne z ziemi sierpeckej -promocja książki !

W dniu 11 grudnia 2014 r.o godz. 17.00 w sierpeckiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu nastąpi promocja kolejnej publikacji książkowej kolegi Pawła B. Gąsiorowskiego. Ten znamienity badacz i regionalista tym razem skupił się na historii genealogicznej trwania rodzin, związanych z sierpecką krainą.

Okładka tytułowa publikacji  książkowej. [ze strony: www.sierpc.com]
Tytuł książki: '' Opowieści genealogiczne z ziemi sierpeckiej'', będzie unikalną okazją do zapoznania się z zebranymi źródłami tego regionu, oraz co zawsze ma miejsce w przypadku Gąsiorowskiego ciekawostkami i odkryciami z dawnych czasów. Genealogiczne peregrynacje uczonego z grodu znad Sierpienicy niejako wpisują się w tradycje tychże poszukiwań. W tym roku mijają 4 wieki od śmierci Bartosza Paprockiego-heraldyka i genealoga urodzonego w Starej Woli pod Sierpcem. Stąd książka jest osobistym  hołdem Pawła B. Gąsiorowskiego dla czcigodnego poprzednka

Mazowiecka przyroda...
W siódmym numerze ''Naszych korzeni'' zamieszczony będzie artykuł kolegi Pawła , właśnie o Bartoszu Paprockim, który wspomni tam o wielkiej spuściźnie naukowej i intelektualnej wielkiego humanisty. Na pamiątkę wspomnianej rocznicy śmierci starowolanina.

Paweł B. Gąsiorowski -z lewej w kościele w Rokiciu k. Płocka z ówczesnym jego proboszczem ks. Włodzimierzem Janem Maruszewskim. [ fotografia ze zbiorów P. B. Gąsiorowskiego].
Cóż, wypada zatem śpieszyć do Sierpca i nabyć tę cenną pozycję książkową, niewątpliwie wzbogaci ona nasze domowe księgozbiory. I co najistotniejsze uścisnąć dłoń człowiekowi, który jest w swoich poszukiwaniach genealogicznych uczciwy jak mało kto..
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz