środa, 23 grudnia 2015

Czas Szczodrych Godów!

Z okazji słowiańskich Szczodrych Godów przypadających zaraz po Przesileniu Zimowym składam wszystkim moim czytelnikom, znajomym i garstce przyjaciół życzenia Radości, Nadziei i Optymizmu. Aby każdemu z Was z osobna, ten wspaniały czas zwycięstwa Światła nad Ciemnością był waszym odrodzeniem i ożywioną lepszą stroną Waszej duszy. Dla najbliższych, dla ukochanych i dla tych co daleko, a tak blisko Was... Bądźcie jak nabrzmiałe pąki świętych dębów, jak rzeczny wiatr, jak wolne ptaki w przestworzach! Cieszcie się życiem, oto Słońce, Bóg Swaróg pokonuje siły mroku Boga Welesa, pana z krainy śmierci!

Nadwiślański świt zimą, bez śniegu :)
Najdłuższa noc w roku za nami. Teraz przybywa dnia, astronomiczny początek zimy, lecz w umysłach ludzi wiosenny powiew z kwietnych łąk i pól, które niebawem zaczną rodzić plony, różnobarwne kwiecie oraz pożądanie. I tak od prawieków, jak natura uczy, w pokorze, ale bez lęków. 

Zaszroniło.
Wśród Was są osoby o różnym wyznaniu wiary i światopoglądach. Dlatego bez względu na dzielące nas różnice-przyjmijcie od prostego rodzimowiercy tych kilka chwil pamięci o Was. Ci, co mnie znają, wiedzą. Niechaj Was darzą moi Bogowie wszelakim dobrem... Wesołych uczt domowych i mocnego miodu w szklanicach życzę :)

Sława!

         Z Krainy Wędrujących Wysp- wdzięczny za waszą życzliwość: autor.

4 komentarze:

 1. Dziękujemy Szczodry Sławku i wzajem życzymy tyleż samo dobrego, a nawet więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niech starosłowiańscy Bogowie chronią Ciebie i strzegą resztki rodzimej przyrody przed ludzką krótkowzrocznością i zachłannością.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne życzenia Sławku. Twoje słowa mają wielką siłę sprawczą, dawno nie czułam takiego przypływu pogody ducha.
  Serdeczne dzięki.
  Niech i Tobie nie zabraknie optymizmu.

  OdpowiedzUsuń