środa, 2 grudnia 2015

Wisła na festiwalu Loary w Orleanie-zaproszenie na odczyty

Towarzystwo Naukowe Płockie razem z Towarzystwem Przyjaciół Płocka zapraszają na spotkanie z cyklu Kawiarenka Pod Różą Wiatrów ''WISŁA NA FESTIWALU LOARY W ORLEANIE''. Spotkanie odbędzie się w siedzibie TNP, plac Narutowicza 8 w dniu 3 grudnia o godz. 17.00 w Płocku.

W ramach spotkania odbędą się dwa odczyty poświęcone wrażeniom z pobytu na festiwalu Loary we Francji. Pierwszy z nich zaprezentuje kpt. ż.śr.mgr.inż. Paweł Śliwiński a zatytuowany będzie: Żegluga na Wiśle-historia a dzień dzisiejszy. Zaś drugi z prelegentów kpt. ż. śr. Stanisław Fidelis w swoim wykładzie zaprezentuje :Festiwal Loary-Edukacja historyczna i popularyzacja rzeki. Oba zapowiadają się intrygująco!

Warto zauważyć, iż Festiwal Loary w Orleanie jest jednym z największych takich imprez w Europie. Przybywają tam wodniacy z całego kontynentu na swoich pływających jednostkach, również tych nawiązujących do tradycyjnych łodzi i statków. Podczas festiwalu odbywa się wiele spotkań zapalonych miłośników wodniactwa, którzy wymieniają między sobą refleksje i spostrzeżenia ze swoich krajów.

W 2015 roku, gościem honorowym festiwalu była Polska i rzeka Wisła. W skład polskiej delegacji weszli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Płocka oraz Urzędu Miasta Płocka. Tam na miejscu zaprezentowali oni m. in. wystawę: Ludzie i statki, czyli historia Płocka Wisłą pisana.

W trakcie spotkania, płocczanie i miłośnicy rzek będą mieli możliwość zobaczyć zdjęcia z pobytu polskiej delegacji i porozmawiać z naszymi bohaterami. To będzie kolejny przyczynek, aby nie odtrącać pamięci o naszej Wiśle. Serdecznie zapraszamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz