wtorek, 17 grudnia 2013

Zaproszenie- Ludzie i statki. Historia Płocka Wisłą pisana

W dniu 19 grudnia 2013 roku o godzinie 17.00 w płockim spichlerzu wschodnim  przy ul. Kazimierza Wielkiego 9B nastąpi prezentacja nowego wydawnictwa związanego z dawną Wisłą i jej związkami z Płockiem. Wydawnictwo- Katalog nawiązuje do wystawy, która została otwarta w lipcu tego roku pt.''Ludzie i statki Wisły''. Jej gospodarzami są Archiwum Państwowe w Płocku oraz Towarzystwo Przyjaciół Płocka.

Wspomniana wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem płocczan. Wystarczy wspomnieć, że pokazuje ona unikalne zbiory zdjęć, dokumentów i planów płockiego portu z postaciami ludzi i wiślanych marynarzy. Wszystko to ukazane jest w sposób wyjątkowo przejrzysty, gdzie nawet laik zrozumie istotę dawnego wiślanego świata. Ważną rolę na wystawie odgrywają stare pocztówkowe fotosy na dużych planszach. Opisano tam rzeczne miejsca, wiślane rodziny wodniaków oraz ówcześnie pływające jednostki. Odwiedzający wystawę mogli mieć możliwość zapoznania się z historią głębokiego związku płocczan z naszą Królową.

Istotnym szczegółem wystawy jest fakt, iż była ona cyklicznie przedłużana przez gospodarzy. Świadczy to o żywotnym zainteresowaniu odwiedzających. Inauguracja nowego wydawnictwa-katalogu pt.''Ludzie i statki. Historia Płocka Wisłą pisana''  uzupełni cały obraz wystawy i pozostawi ważny ślad w historiografii wiślanej literatury. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz