poniedziałek, 22 maja 2017

Promocja książki pt. Płockie mosty na Wiśle

W dniu 30 maja 2017 roku w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego nastąpi promocja wydawnicza poświęcona historii płockich mostów na Wiśle, autorstwa Piotra Gryszpanowicza. Dzieło zaliczyć można do prac z dziedziny historii techniki. Jak sądzę, poruszać będzie wielorakie kwestie z samym powstawaniem kilku mostowych przepraw przez rzekę, jej budowniczymi, oraz ich losami na przestrzeni mijających lat. W tej publikacji swoje miejsce znajdą także sylwetki różnych osób, w tym inżynierów. konstruktorów i wojskowych połączonych życiowo z tymi mostami.  Całość urozmaicą liczne fotografie mostów i opowieści około-mostowe nierzadko mało poznane, czy już zapomniane.

Główna okładka książki.

Książka Piotra Gryszpanowicza pt. Płockie mosty na Wiśle, wpisuje się w monograficzną literaturę faktu. Jest ona tym bardziej cenna, że wypełnia bolesną  lukę w tej materii, zarówno od strony wartości kulturowych i technicznych, [historia techniki] a kończąc na regionalistycznym aspekcie starego miasta jakim jest Płock. Rzeka Wisła jest tutaj oczywistą częścią, bez której żaden most by nie powstał.

Zapraszam zatem na promocję tej niezwykłej książki, która nastąpi  30 maja [wtorek] o godz.17.00 w siedzibie TNP, przy Placu Narutowicza 8 w Płocku. 

Przyznam, że czuję spory dreszczyk emocji :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz